οφη-άρης-0-3-διπλό-στην-κρήτη-και-αγκαλ-1055795
ΑΘΛΗΤΙΚΑ | 20.02.2023 | 22:22

ΟΦΗ – Άρης 0-3: Διπλό στην Κρήτη και αγκαλιά με τα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς

Ο Άρης πέρασε σαν σίφουνας από την Κρήτη, επικρατώντας του ΟΦΗ με 3-0 στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 23ης αγωνιστικής της Super League 1.

Ύστερα από τρεις αγωνιστικές αρνητικών αποτελεσμάτων, ο Άρης επέστρεψε στις επιτυχίες. Η ομάδα του Τόλη Τερζή ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο και επικράτησε του ΟΦΗ με 3-0 στο Ηράκλειο για την 23η αγωνιστική της Super League.

O Λούκας Ρουπ άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, ενώ στο 30′ με υπέροχη ενέργειά του τροφοδότησε τον Νταρίντα για το 2-0. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ιτούρμπε στο 90+1′.

Με τη νίκη του αυτή, ο Άρης έφτασε τους 34 βαθμούς. Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στο +6 από τον Ατρόμητο και στο -1 από τον πέμπτο Βόλο και μόνο με “αυτοκτονία” θα χάσουν το τρένο των πλέι οφ. Από την άλλη, ο ΟΦΗ παρέμεινε στην 10η θέση μ 23 βαθμούς.

Την ερχόμενη Κυριακή στο «Κλεάνθης Βικελίδης» κόντρα στον Ατρόμητο, ο Άρης θα έχει την ευκαιρία να τελειώσει οριστικά την υπόθεση πλέι οφ.