Χανιά: Δεν οφείλονται πιθανά στο εμβόλιο τα συμπτώματα της νοσηλεύτριας

Επιπλοκές παρουσίασε νοσηλεύτρια του νοσοκομείου Χανίων μετά τον εμβολιασμό της με σκεύασμα Pfizer.

Ωστόσο, σύμφωνα με τις πρώτες εξετασεις, τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο.

Η νοσηλεύτρια υποβάλλεται σε ένα σετ εξετάσεων προκειμένου να διαγνωστεί πού οφείλονται τα συμπτώματά της.

Αρχικά υπήρξε ανησυχία ότι επρόκειτο για θρόμβωση καθώς υπήρξε πρόβλημα και με τα δυο κάτω άκρα της. Μάλιστα, εξεταζόταν αν είχε σχέση με το γεγονός ότι είχε εμβολιαστεί με pfizer.

Τελικά οι πρώτες εξετασεις δείχνουν ότι τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο.

Πηγή: flashnews

ΥΓΕΙΑ, ΕΜΒΟΛΙΟ, ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ


ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΕΓΓΡΑΦΗ NEWSLETTER

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΓΙΑ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

[yield_ad_afto_invideo]