Το ψηφοδέλτιο της Ανταρσίας στην Κεντρική Μακεδονία

Κατατέθηκε χτες στο Πρωτοδικείο Θεσσαλονίκης το ψηφοδέλτιο της Ανταρσίας στην Κεντρική Μακεδονία-Αντικαπιταλιστική Αριστερά με υποψήφιο περιφερειάρχη τον Θανάση Αγαπητό.

Το ψηφοδέλτιο έχει εξής:

Υποψήφιος περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας:

Αγαπητός Θανάσης του Νικολάου, δάσκαλος, μέλος του ΔΣ της ΔΟΕ και του ΓΣ της ΕΔΟΘ/ΝΤ ΑΔΕΔΥ Θεσ/νίκης

Ø Περιφερειακή Ενότητα Θεσσαλονίκης

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης:

Σταμάκος Δημήτρης του Μιχαήλ, Διπλ. Μηχανολόγος Μηχανικός, μέλος του Συντονιστικού του Δικτύου συλλόγων και φορέων ενάντια στο ΣΜΑ Ευκαρπίας και την καύση απορριμμάτων

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Θεσσαλονίκης

1. Αλεμίδου Θώμη του Γεωργίου, εκπαιδευτικός, μέλος των Παρεμβάσεων Β’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης

2. Αργυροπούλου Βασιλική του Στέργιου, εκπαιδευτικός, Μέλος Συλλόγου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών στα Φροντιστήρια Β. Ελλάδας

3. Βενιανάκης Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ, οικονομολόγος

4. Βλαχομήτρου Βαΐα του Δημητρίου, φοιτήτρια Φυσικού, μέλος της ΕΑΑΚ

5. Βουρτσάκη Ευαγγελία (Βάνα) του Γεωργίου, δασκάλα, μέλος του ΔΣ του Γ’ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης «Ο Πλάτων», σκηνοθέτης θεατρικών ομάδων

6. Γεωργάκη Κόλλια Ειρήνη του Ιωάννη, δασκάλα, μέλος του Δικτύου Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζόμενων

7. Γκαντώνα Μαλαματή (Ματίνα) του Γεωργίου, εκπαιδευτικός, Δ.Σ. Συλλόγου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών στα Φροντιστήρια Β. Ελλάδας

8. Ζαγανίδης Χρήστος του Μενελάου εκπαιδευτικός, πρόεδρος της Ε’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, μέλος του ΓΣ της ΑΔΕΔΥ

9. Ηλιοπούλου Ειρήνη του Παναγιώτη, αρχιτέκτονας

10. Θεοδωροπούλου Τασούλα του Αθανασίου συνταξιούχος, πρ. Πρόεδρος Συνδικάτου Ιματισμού, υποψ. δήμαρχος Θεσσαλονίκης με την αντικαπιταλιστική Αριστερά το 1998 και 2002

11. Ιακωβάκης Αχιλλέας του Γεωργίου, χημικός, ιδ. υπάλληλος, μέλος της Εταιρείας Ελλήνων Χημικών

12. Καλογρηάς Μενέλαος (Μένιος) του Ιωάννη, νοσηλευτής, μέλος της ΕΕ της ΕΔΟΘ

13. Καπέτης Δημήτριος του Λαζάρου, εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ του Σχολείου Αλληλεγγύης «Οδυσσέας»

14. Κατσιάβαλος Κωνσταντίνος του Χρήστου, συνταξιούχος,μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων Τούμπας, ανένταχτος κομμουνιστής

15. Κατσιόλα Αποστολίνα (Λίνα) του Βασιλείου, εργαζόμενη στο χώρο του βιβλίου, πρ. Πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Βιβλίου-Χάρτου Ν. Θεσσαλονίκης

16. Κηπουρός Ιωάννης του Θεοδώρου, υπάλληλος Δήμου Ευόσμου

17. Κλεισιάρης Ζήσης του Χρήστου, δικηγόρος, μέλος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης

18. Κουβακάς Γεώργιος του Κοσμά, φοιτητής, μέλος της ΕΑΑΚ

19. Κουιρουκίδης Νικόλαος του Γεωργίου, μέλος του Σωματείου Εργαζομένων της Επενδυτικής Τράπεζας Ελλάδος, μέλος του Οικονομικού Επιμελητηρίου Ελλάδος

20. Κρεασίδης Γεώργιος του Χρήστου, εκπαιδευτικός, μέλος του ΓΣ της ΑΔΕΔΥ

21. Κύρινας Αθανάσιος του Χρήστου, συνταξιούχος, πρώην συνδικαλιστής ΕΔΟΠ-ΔΕΗ

22. Λαθήρα Ιωάννα του Δημητρίου, εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ της Γ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης

23. Λαθήρας Ιωάννης του Κωνσταντίνου, εκπαιδευτικός, γραμματέας της Γ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης

24. Λαθήρας Χρήστος του Παύλου, εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λαγκαδά

25. Μαυρομάτης Γεώργιος του Δημητρίου, άνεργος

26. Μπαρουξή Αγγελική του Άγγελου, αρχιτέκτονας

27. Μπίλιας Φώτιος του Παναγιώτη, γεωπόνος, γεωπόνος, υπ. διδάκτορας

28. Νέστορας Νικόλαος του Ιωάννη, εκπαιδευτικός

29. Ξενόπουλος Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου, ελεύθερος επαγγελματίας

30. Πέτρου Αριστείδης-Χρήστος του Κωνσταντίνου, φοιτητής, πρόεδρος του Συλλόγου Οικοτρόφων Φοιτητών Εστιών Θεσσαλονίκης

31. Πουλέας Γρηγόριος του Ευαγγέλου, ηλεκτρολόγος-μηχανικός, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Κ. Μακεδονίας

32. Ριζοπούλου Μαρία του Γεωργίου, μέλος Σ.Ε. ΚΕΕΡΦΑ

33. Σαμδάνης Κωνσταντίνος του Βασιλείου, αρχιτέκτονας, μέλος της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΕ- Τμήμα Κ. Μακεδονίας, μέλος της Πανελλαδικής Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, ιδρυτικό μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας

34. Σαπουνά Μαρία του Αποστόλου, άνεργη, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Στρυμονικού Κόλπου ενάντια στην Εξόρυξη Χρυσού

35. Τουρνάς Νικόλαος του Στέφανου, άνεργος πληροφορικός, μέλος Σ.Ε. Συντονισμού Ενάντια σε κλεισίματα, διαθεσιμότητες, ιδιωτικοποιήσεις, εργολαβίες Θεσσαλονίκης

36. Τρώντσιου Ευαγγελία (Λίτσα) του Αλκιβιάδη, εκπαιδευτικός, αντιπρόσωπος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Υπαίθρου Θεσσαλονίκης στη ΓΣ της ΔΟΕ

37. Τσαλίκη Ελένη του Αρίστου, φοιτήτρια Βιολογικού, μέλος της ΕΑΑΚ

38. Τσαμασλίδης Ιωάννης του Γεωργίου, μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων Τούμπας και του συντονιστικού ενάντια στους πλειστηριασμούς

39. Τσιράκης Βασίλειος του Τρύφωνα, εκπαιδευτικός-συγγραφέας

40. Τσιφή Παυλίνα του Γεωργίου γεωλόγος, μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων Μαρτίου-Καλλιδοπούλου

41. Χαλκιά Αναστασία-Πασχαλιά (Άννια) του Θεοδώρου, εκπαιδευτικός, Μέλος Συλλόγου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών στα Φροντιστήρια Β. Ελλάδας

42. Χειμωνίδης Θεόδωρος του Χρύσανθου, εργαζόμενος στο Δήμο Παύλου Μελά, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων ΟΤΑ και Δημοτικών Επιχειρήσεων Ν. Θεσσαλονίκης

Ø Περιφερειακή Ενότητα Ημαθίας

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης

Μόχλας Χάρης του Ευάγγελου, δημοσιογράφος

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Ημαθίας

1. Ανδρονίδης Συμεών του Σάββα, υποψήφιος διδάκτωρ ΑΠΘ

2. Αρβανιτάκη Κόκιαρη Αγγελική του Αναστασίου, νηπιαγωγός

3. Ασημακόπουλος Γεώργιος του Παναγιώτη, δημοτικός υπάλληλος

4. Μουσκεφτάρα Αναστασία του Αποστόλου, ψυχολόγος- ειδική παιδαγωγός

5. Τσαμπουλατίδης Χρήστος του Νικολάου, φοιτητής

Ø Περιφερειακή Ενότητα Κιλκίς

Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης;

Μαλγαρινού Βάσω του Νικολάου, δασκάλα

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Κιλκίς

1. Αραμπατζής Δημήτριος του Ιωάννη, αγρότης

2. Ζικιρίδου Ζωή του Κωνσταντίνου, φιλόλογος

3. Φουντουλάκη Αργυρώ του Γεωργίου, εκπαιδευτικός

Ø Περιφερειακή Ενότητα Πέλλας

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης:

Πατετσίνης Βαγγέλης του Αθανασίου, δικηγόρος

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Πέλλας

1. Ασκητής Γεώργιος του Παντελή, αγρότης-συνδικαλιστής

2. Γεροντίδης Χρυσόστομος (Μάκης) του Νικολάου, Υπάλληλος Κτηματικής Υπηρεσίας, μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων ΔΟΥ Ημαθίας-Πιερίας-Πέλλας

3. Δασκάλου Ελένη του Δημήτριος, εκπαιδευτικός

4. Λουσιώτης Νικόλαος του Πέτρου, φαρμακοποιός, αντιπρόσωπος της Ένωσης Φαρμακοποιών Ημαθίας-Πέλλας στον Πανελλαδικό Συνεταιρισμό Φαρμακαποθηκών (ΠΑΝ.ΣΥ.ΦΑ.)

5. Μπουρδομπούρα Γεωργία του Βασιλείου, δασκάλα, αιρετός μέλος του ΠΥΣΠΕ

ΟΤΑ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ, ΘΑΝΑΣΗΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ


Αφήστε μια απάντηση

ΕΓΓΡΑΦΗ NEWSLETTER

ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΓΙΑ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ, ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!