έντονες-αποδοκιμασίες-κατά-του-τσιτσ-476952
ΚΟΙΝΩΝΙΑ | 23.08.2021 | 09:30

Έντονες αποδοκιμασίες κατά του Τσιτσιπά σε αγώνα με τον Ζβέρεφ (βίντεο)

Ο Στέφανς Τσιτσιπάς αποκλείστηκε από την συνέχεια του Cincinati Open από τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ. Όμως το ματς είχε αρκετή ένταση με αφρομή μία κίνηση του Έλληνα τενίστα που ώθησε τον κόσμο να τον αποδοκιμάσει.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πριν από την έναρξη του δεύτερου σετ ζήτησε διάλειμμα, το οποίο το χρησιμοποιούν οι αθλητές για κάποια αλλαγή του εξοπλισμού τους ή για τουαλέτα και έλειψε από το γήπεδο για οχτώ λεπτά! Ο αντίπαλος του έγινε έξαλλος και έκανε παράπονα στον διαιτητή ότι ο Έλληνας τενίστας μιλάει με τον προπονητή του και παίρνει οδηγίες μέσω του κινητού, καθώς ο πατέρας του Τσιτσιπά ήταν συνεχώς κατά την απουσία του στο τηλέφωνο του. Ο διαιτητής του απάντησε ότι “Δεν μπορώ να κάνω κάτι, αυτοί είναι οι κανόνες”.

Μετά την επιστροφή του Τσιτσιπά στο γήπεδο το κοινό τον αποδοκίμασε και τελικά ηττήθηκε από τον Σβέρεφ με 3-2 σετ.