Αποκλείστηκε ο Τσιτσιπάς

Τι μήνυμα έστειλε ο Τσιτσιπάς στη σύντροφό του μετά τη νική του

Έχασε την ευκαιρία να προκρηθεί στα ημιτελικά του Μαϊάμι Όπεν ο Στέφανος Τσιτσιπάς καθώς δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Πολωνού Χούμπερτ Χούρκατς που επικράτησε με 2-1 σετ.

Ο Έλληνας πρωταθλητής προηγήθηκε κατακτώντας εύκολα το πρώτο σετ με 6-2, αλλά στη συνέχεια η απόδοσή του έπεσε ανεξήγητα, με αποτέλεσμα ο αντίπαλός του να ισοφαρίσει κατακτώντας το δεύτερο σετ με 6-3 κι εν τέλει να φτάσει στη νίκη κερδίζοντας και το τρίτο, με 6-4.

Στα ημιτελικά της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα ανάμεσα στον Αντρέι Ρούμπλεφ και τον Σεμπ Κόρντα, που θα ξεκινήσει στις 02:00 τα ξημερώματα της Παρασκευής.