Categories: Αθλητικά

Μουντιάλ 2022: Το πλήρες πρόγραμμα, οι τηλεοπτικές μεταδόσεις και οι διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό

Η ιστορική στιγμή της σέντρας του πρώτου Χειμερινού Παγκοσμίου Κυπέλλου ποδοσφαίρου πλησιάζει. Διανύουμε «Μουντιαλική» εβδομάδα, καθώς την ερχόμενη Κυριακή (20/11, 18:00) στο Στάδιο «Al-Bayt» θα πραγματοποιηθεί η τελετή έναρξης και το πρώτο παιχνίδι, καθώς στο πλαίσιο του πρώτου ομίλου οι διοργανωτές Καταριανοί θα αντιμετωπίσουν το Εκουαδόρ.

Πού θα δούμε το Μουντιάλ;
Σε 22 αγωνιστικές ημέρες θα πραγματοποιηθούν 64 αγώνες, οι οποίοι θα προβληθούν από την ελεύθερη συνχότητα του ΑΝΤ1 και τη συνδρομητική πλατφόρμα ΑΝΤ1+ (32 +32). Το Gazzetta σας παρουσιάζει το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων του τουρνουά, τις τηλεοπτικές μεταδόσεις και τις διασταυρώσεις μέχρι τον μεγάλο τελικό της 18ης Δεκεμβρίου, ο οποίος θα λάβει χώρα στο χωρητικότητας 80.000 θέσεων Στάδιο Lusail.

O πλήρης οδηγός του Gazzetta για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ
Όμιλοι
1η Αγωνιστική

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1
Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
2η Αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
3η Αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+
Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
Φάση των «16»
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 1ου ομίλου – 2ος του 2ου ομίλου (1), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 3ου ομίλου – 2ος του 4ου ομίλου (3) (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 4ου ομίλου – 2ος του 3ου ομίλου (4), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 2ου ομίλου – 2ος του 1ου ομίλου (2), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 5ου ομίλου – 2ος του 6ου ομίλου (5) (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 7ου ομίλου – 2ος του 8ου ομίλου (7), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 6ου ομίλου – 2ος του 5ου ομίλου (6), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 8ου ομίλου – 2ος του 7ου ομίλου (8), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
Προημιτελικά
Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 1 – Νικητής 3 (Α), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 5 – Νικητής 7 (Β), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 2 – Νικητής 4 (Γ), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 6 – Νικητής 8 (Δ), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
Ημιτελικά
Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

21:00 Νικητής Α – Νικητής Β (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 Νικητής Γ – Νικητής Δ (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Τελικοί
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 Μικρός Τελικός – (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 Μεγάλος Τελικός – (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Comments are closed.


Recent Posts

Νέο πακέτο στρατιωτικής βοήθειας 2 δισ. δολ. στην Ουκρανία ετοιμάζουν οι ΗΠΑ

Η κυβέρνηση των ΗΠΑ ετοιμάζει νέο πακέτο στρατιωτικών εξοπλισμών για την Ουκρανία, αξίας 2 και πλέον δισεκατομμυρίων δολαρίων, που αναμένεται…

3 λεπτά ago

O Καλλιάνος “τα μαζεύει”: “Μούφα ολκής ο χιονιάς της Αττικής”

Αφού την Δευτέρα, ο βουλευτής-μαθηματικός-μετεωρολόγος, Γ. Καλλιάνος, έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο fb ότι «τα υψόμετρα χιονόπτωσης κατά πάσα…

30 λεπτά ago

Τι σημαίνει η επανεμφάνιση Καρατζαφέρη -Προς υποψηφιότητα με ΝΔ, ανάχωμα στον Βελόπουλο

Η aftodioikisi.gr το είχε αποκαλύψει από τον Οκτώβριο του 2021. Ό,τι ανάμεσα στον Κυρ. Μητσοτάκη και τον Γ. Καρατζαφέρη έχει…

38 λεπτά ago

ΕΟΔΥ: Πού θα γίνουν δωρεάν rapid test σήμερα 01/02

Σε 194 σημεία σε όλη την επικράτεια αναμένεται να πραγματοποιήσουν σήμερα Τετάρτη 01/02, δωρεάν rapid test για τον κορωνοϊό οι…

50 λεπτά ago

Αυτά τα ζώδια θα μπουν «με το δεξί» στον Φεβρουάριο

Πάντα οι πρώτες μέρες ενός μήνα έχουν θετική αύρα. Ωστόσο, για ορισμένα ζώδια, το ξεκίνημα του Φεβρουαρίου θα είναι ιδανικό.…

2 ώρες ago

Τελικά περνάει ο έρωτας από… το πορτοφόλι;

Πολλά έχουν ειπωθεί και αναλυθεί για τον έρωτα, το σεξ και τις σχέσεις. Το μεγάλο ερώτημα είναι: περνάει τελικά ο…

4 ώρες ago